ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7843717
*
nr 784 3717
Spegel
Slipat glas, nutida, höjd: 151
Utrop:
800 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 oktober 2012
kl 18:50:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/10 21:20:50
1
400 kr
21/10 18:20:25
2
500 kr
21/10 21:10:24
3
500 kr
21/10 21:11:40
3
600 kr
22/10 18:38:27
4
700 kr
22/10 18:45:15
5
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida slipat glas spegel speglar
-
8026 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:53
-
8025 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:51
*
Spegel
nr 784 3717
Spegel
Slipat glas, nutida, höjd: 151
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 oktober 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/10 21:20:50 | 1 | 400 kr |
21/10 18:20:25 | 2 | 500 kr |
21/10 21:10:24 | 3 | 500 kr |
21/10 21:11:40 | 3 | 600 kr |
22/10 18:38:27 | 4 | 700 kr |
22/10 18:45:15 | 5 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida slipat glas spegel speglar
-
8026 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:53 -
8025 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:51